Практичний психолог КЗ "ДНЗ № 106" -
Бичкова Наталія Сергіївна

/Files/images/Рисунок12222.jpg

Графік роботи

/Files/images/IMG_20221103_192247.jpg

Шановні батьки!

В цей складний для країни та всіх нас час ми створили для Вас контент, який допоможе підтримати наших з вами дошкільнят в умовах війни.

Ви знайдете цікаві завдання (в тому числі - творчі) за різними освітніми лініями Базового компоненту дошкільної освіти, які можна виконати разом зі своїми малюками у період вимушеної неможливості відвідування закладу у військовий час та цікаву та корисну інформацію, яка допоможе у спілкуванні з дитиною на складні теми.

Графік консультацій практичного психолога в режимі онлайн

/Files/images/Screenshot_29999.png

У зв'язку з ситуацією воєнного часу розміщуємо телефон для звернень щодо надання психологічної допомоги у означений вище час +380671908868

Поштова адреса для звернень dnz_106@ukr.net

Психологічна служба тісно співпрацює з педагогічним колективом

Проводячи роботу з батьками, психологічна служба забезпечує:
- інтеграцію суспільного і родинного виховання;
- психологічну просвітницьку роботу з батьками;
- довіру батьків до діяльності ЗДО;
- соціально-педагогічний патронат.
З цією метою в ЗДО розроблені в достатній кількості психолого-педагогічні інформаційні матеріали для батьків: пам’ятки, поради, рекомендації, ігри-вправи, ігри-тренінги з розвитку психічних процесів у дітей.Головне для практичного психолога — це привернення батьківської уваги до розвитку дитячої особистості, розуміння своєї ролі у вихованні та навчанні дітей, налагодження стосунків з педагогами.

Практичний психолог у роботі врахувує:

1. провідну методичну тему Управління освіти адміністрації Новобаварського району: "Формування новітнього освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму з метою підвищення якості освітнього процесу"

2. Пріоритетний напрям роботи педагогічного колективу ЗДО №106: "Формування життєвої компетентної сучасного дошкільника засобами ігрової діяльності"

ПРАВИЛА, ЯКИХ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЯ БАТЬКАМ ПІД ЧАС СПІЛКУВАННЯ З ДІТЬМИ

1. Бажано, щоб дитина чула літературну мову в сім’ї, тому що мова дитини розвивається шляхом наслідування мови людей, які її оточують. Мова батьків, усіх членів сім’ї – це перший зразок, який наслідує дитина.Навіть якщо Ви мовчазні від природи – все одно постійно говоріть з малюком.
2. Супроводжуйте свої дії словами! Але не говоріть у порожнечу – дивіться малюку в очі. Це особливо важливо, якщо Ваш малюк надто активний і постійно рухається.
3. Завжди підтримуйте прагнення дитини до спілкування, вислуховуйте її уважно, не обривайте. Відповідайте на всі питання спокійно, неквапливо, чітко, виразно, голосом середньої сили, правильно виголошуйте звуки і слова – це допоможе малюку швидше опанувати правильну вимову.
4. Шануйте дитину! Давайте їй можливість чути себе і Вас. Під час розмови намагайтеся вимкнути телевізор, радіо тощо.
5. Ніколи не сюсюкайте з дитиною і не відтворюйте неправильну мову дитини.
6. Говоріть повільно, простими словами, короткими фразами, витримуйте паузи між фразами, тоді й діти, наслідуючи Вашу мову, навчаться правильно говорити.
7. Постійно читайте дитині добрі вірші, казки, розповіді, перечитуйте їх декілька разів, діти краще сприймають знайомі тексти.
8. Не вимушуйте дитину вивчати довгі вірші, не перевантажуйте мовним матеріалом.
9. Чітко називайте нові предмети та їх ознаки, спонукайте дитину до обстеження предмета.
10. Особливу увагу приділяйте розвитку дрібної моторики, бо вона безпосередньо пов’язана з розвитком мови. Ліплення, малювання, ігри з дрібними предметами – усе це допоможе мові, а в майбутньому – в опануванні письма.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО НАЛАГОДЖЕННЯ ПОЗИТИВНОГО ПСИХОЛОГІЧНОГО КЛІМАТУ В СІМ’Ї

  • Висловлюйте дитині свої щирі почуття до неї. Вона має знати, що її люблять, відчувати вашу любов.
  • Якомога частіше обіймайте дитину: фахівці рекомендують робити це не менше ніж вісім разів на день.
  • Налагоджуйте довірливі та гармонійні стосунки з дитиною, емоційно насичуйте ваше спілкування з нею.
  • Створіть сімейний затишок в оселі, долучайте до цього процесу дитину. Разом із нею плекайте позитивну атмосферу у вашому домі.
  • Цікавтеся щоденним життям дитини, зокрема її навчанням та дозвіллям. Будьте уважними до її захоплень.
  • Проводьте якомога більше часу разом із дитиною, зокрема на вихідних. Вона має відчувати вашу любов, усвідомлювати свою потрібність.
  • Частіше спілкуйтеся з дитиною, обговорюйте її дозвілля та навчання. Разом розв’язуйте проблеми, мрійте тощо.
  • Оберігайте дитину від стресових ситуацій. Наприклад, якщо хтось із родини, кого дитина дуже чекає, затримується, попередьте її про це, підготуйте до того, що доведеться зачекати, аби запобігти появі в дитини стресу від такого очікування.
  • Сприймайте дитину такою, яка вона є. Прислухайтеся до її прохань. Надзвичайно важливо відводити час на те, щоб вислухати та зрозуміти дитину.

Для небайдужих батьків пропонуємо ресурси, які несуть різноаспектну інформацію з питань розвитку, виховання та навчання дітей.

Значну допомогу надають електронні джерела довідкового характеру. Соціальні довідники містять законодавчу базу дошкільної освіти:
http://www.mon.gov.ua
http://zakon.rada.gov.ua
Та поради для батьків та педагогів:
http://www.uaua.info

http://www.babyhelp.kiev.ua/

Кiлькiсть переглядiв: 759