Особливості проведення зимових прогулянок у дитячому садочку

Діти завжди з нетерпінням чекають першого снігу, аби пограти в сніжки, спуститися з гірки чи зліпити снігову бабу. Зимові прогулянки проводяться двічі на день: у першу половину дня— після організованої освітньої діяльності; у другу половину дня— після денного сну або перед тим, як дітей забирають із дитячого садка. Тривалість прогулянки залежить від самопочуття дітей та погодних умов, зокрема температури повітря і швидкості вітру. Дошкільники мають перебувати на свіжому повітрі не менше 3,5-4 год. на день з достатньою руховою активністю. Прогулянки скорочуються лише в разі сильного снігопаду.

/Files/images/DSC_5614.JPG

Гарний настрій у поєднанні з фізичними вправами поліпшує загальне самопочуття дітей. У морозні дні прогулянка розпочинається із рухливих ігор, елементами яких можуть бути: ходьба, стрибки, біг, метання сніжок. Обираючи такі ігри, враховується вік дітей та фізичне навантаження, адже зимовий одяг значно обмежує рухи дітей. У сніжну погоду організовуються малорухливі ігри, що не потребують великого простору. Такі ігри активізують дітей для подальшої рухової активності та запобігають втраті тепла.Складовими зимової прогулянки в нашому дитячому садку є спостереження за природою та спортивні розваги. Спортивні розваги значно урізноманітнюють діяльність дошкільників під час зимових прогулянок та збагачують їхній руховий досвід. Якщо дітей не залучати до активної рухової діяльності, вони швидко змерзнуть і почнуть проситися в тепло.